Eastern Southern Soccer League
Call Us at 4106383853

U-8 Boys Schedule


ESSL

Eastern Southern Soccer League

Division Schedule

Youth U8

2015

DATE

TIME

LOCATION

HOME vs. VISITOR

8/29

WK 1

9:00

AMS

Aberdeen Runners                             vs Churchville Wood

9:00

CHV3

Churchville Vickers                          vs Aberdeen Hammerheads

10:15

DES

Dub/Dar Cyclones                              vs Good Shepherd

10:15

MMS

Joppatowne Hutson                           vs Belcamp

10:15

CHV3

Churchville Swanson                        vs APG Arsenal

11:30

DES

Dub/Dar Hurricanes                         vs HdG Blue Ninjas

12:45

CRC

HdG Lazers                                         vs Joppatowne Slaysman

 

 

 

HdG Stingers                                       vs BYE

9/12

WK 2

9:00

DES

Dub/Dar Hurricanes                         vs Joppatowne Hutson

10:15

AMS

Aberdeen Runners                             vs APG Arsenal

11:30

CHV

Churchville Vickers                          vs HdG Lazers

11:30

AMS

Aberdeen Hammerheads vs Dub/Dar Cyclones

12:45

CHV

Churchville Swanson                        vs Belcamp

12:45

CRC

HdG Blue Ninjas                                vs Good Shepherd

2:00

CHV

Churchville Wood                             vs HdG Stingers

 

 

 

Joppatowne Slaysman                      vs BYE

9/19

WK 3

9:00

DES

Dub/Dar Hurricanes                         vs Aberdeen Hammerheads

9:00

MMS

Joppatowne Hutson                           vs HdG Stingers

9:00

CHV

Churchville Swanson                        vs Aberdeen Runners

10:15

DES

Dub/Dar Cyclones                              vs Churchville Wood

10:15

CHV

Churchville Vickers                          vs Good Shepherd

10:15

BP

Belcamp                                               vs HdG Lazers

11:30

CRC

HdG Blue Ninjas                                vs Joppatowne Slaysman

 

 

 

APG Arsenal                                       vs BYE

9/26

WK 4

9:00

CRC

HdG Lazers                                         vs Good Shepherd

10:15

APG

APG Arsenal                                       vs Dub/Dar Cyclones

11:30

CHV

Churchville Wood                             vs Belcamp

11:30

MMS

Joppatowne Slaysman                      vs Churchville Swanson

11:30

AMS

Aberdeen Runners                             vs HdG Stingers

12:45

AMS

Aberdeen Hammerheads vs HdG Blue Ninjas

12:45

CHV

Churchville Vickers                          vs Joppatowne Hutson

 

 

 

Dub/Dar Hurricanes                         vs BYE

10/3

WK 5

9:00

CRC4

HdG Stingers                                       vs Good Shepherd

10:15

BP

Belcamp                                               vs Churchville Vickers

10:15

APG

APG Arsenal                                       vs Aberdeen Hammerheads

11:30

MMS

Joppatowne Hutson                           vs Churchville Swanson

12:45

MMS

Joppatowne Slaysman                      vs Dub/Dar Hurricanes

12:45

CRC

HdG Blue Ninjas                                vs Aberdeen Runners

3:15

CRC

HdG Lazers                                         vs Churchville Wood

 

 

 

Dub/Dar Cyclones                              vs BYE

10/10

WK 6

9:00

DES

Dub/Dar Hurricanes                         vs Aberdeen Runners

9:00

MMS

Joppatowne Slaysman                      vs APG Arsenal

9:00

CRC

HdG Stingers                                       vs Belcamp

9:00

CHV

Churchville Wood                             vs Churchville Vickers

10:15

CHV

Churchville Swanson                        vs Good Shepherd

12:45

MMS

Joppatowne Hutson                           vs HdG Blue Ninjas

3:15

CRC

HdG Lazers                                         vs Dub/Dar Cyclones

 

 

 

Aberdeen Hammerheads vs BYE

10/17

WK 7

9:00

DES

Dub/Dar Cyclones                              vs Churchville Vickers

10:15

BP

Belcamp                                               vs HdG Blue Ninjas

10:15

DES

Dub/Dar Hurricanes                         vs Good Shepherd

11:30

AMS

Aberdeen Hammerheads vs Joppatowne Slaysman

11:30

APG

APG Arsenal                                       vs Joppatowne Hutson

11:30

CRC

HdG Stingers                                       vs HdG Lazers

11:30

CHV

Churchville Wood                             vs Churchville Swanson

 

 

 

Aberdeen Runners                             vs BYE

10/24

WK 8

9:00

DES

Dub/Dar Cyclones                              vs Belcamp

9:00

CRC

HdG Lazers                                         vs Joppatowne Hutson

10:15

MMS

Joppatowne Slaysman                      vs HdG Stingers

10:15

APG

APG Arsenal                                       vs Dub/Dar Hurricanes

10:15

AMS

Aberdeen Runners                             vs Churchville Vickers

10:15

CHV

Churchville Wood                             vs Good Shepherd

12:45

CHV

Churchville Swanson                        vs Aberdeen Hammerheads

 

 

 

HdG Blue Ninjas                                vs BYE

10/31

WK 9

9:00

AMS

Aberdeen Hammerheads vs Churchville Wood

10:15

CRC

HdG Stingers                                       vs Dub/Dar Hurricanes

10:15

BP

Belcamp                                               vs Joppatowne Slaysman

10:15

AMS

Aberdeen Runners                             vs Good Shepherd

10:15

CHV

Churchville Vickers                          vs APG Arsenal

11:30

CRC

HdG Blue Ninjas                                vs Churchville Swanson

12:45

MMS

Joppatowne Hutson                           vs Dub/Dar Cyclones

 

 

 

HdG Lazers                                         vs BYE

FIELD LOCATIONS:

AMS

=

Aberdeen Middle School

(in Aberdeen)

APG

=

Aberdeen Proving Ground

(in Aberdeen)

BP

=

Belcamp Park

(in Belcamp)

CRC

=

Chapel Road Complex

(in Havre de Grace)

CRC4

=

Chapel Road Complex, Field 4

(in Havre de Grace)

CHV

=

Churchville Recreation Complex

(in Churchville)

CHV3

=

Churchville Recreation Complex, Field 3

(in Churchville)

DES

=

Darlington Elementary School

(in Darlington)

MMS

=

Magnolia Middle School

(in Joppatowne)